You are currently viewing התמקדות בבריאות
התמקדות בבריאות
התמקדות בבריאות

החיים לקחו אותי למקומות של כאב ובמהלך השנים התרגלתי להתכווץ ולהתרחק מהקול ומהמקום הפנימיים שלי. אבל גם כשהתעלמתי מהם, זה הורגש בכאבים בגוף ובנפש. 

כן, מכאן צומחים כאבים ומחלות.

תוך כדי המסע שעברתי כדי לחוות את החיים במלואם, עצרתי, ובדקתי עם עצמי, שאלות שונות. ואני מזמינה גם אתכם  לעצור ולהתבונן בתפיסה ולהתבונן רחבה ועמוקה יותר להוויה של בריאות.

עם יד על הלב, מתי בפעם האחרונה עצרתם להתבונן בכאב ונתתם לו להיות, מבלי שהאצתם בו לחלוף?

  • עד כמה אני מאפשר/ת לעצמי להתמסר לתשוקה, ליצירה ולהעז להיות עם סקרנות פתוחה – כזו שמנסה דברים שמעולם לא העזתי לעשות?
  • עד כמה אני באמת ב"מקום שלי"
  • עד כמה אני באמת זוכר/ת אותו בכלל?
  • עד כמה החוויה שלי היא חוויה של סביבה עוטפת ומקבלת?
  • באיזו מידה אני חש/ה בטוח/המספיק במקום שלי,ויודע/ת להיות בתנועה, ובה בעת להסכים להיות גם תקוע/ה ולחוות כאב ותחושות לא נעימות? האם אני מצליח/ה להבחין בערך המוסף של המכשולים בדרך לצמיחה שלי?
  • כמה פעמים ביום אני שופט/ת את עצמי?
  • עד כמה אני זוכר/ת שבגוף שלנו יש גם מנגנון ריפוי, כמו לדוגמא הידיעה הברורה שכשיש שבר בעצם, הרופא יקבע אותו בגבס על מנת לא להפריע לתנועת הריפוי.
  • עד כמה אני מרגישה שאני חלק בלתי נפרד מתנועת חיים כפי שהיא נמצאת בטבע?

 

אני יודעת עד כמה קשה, מפחידה ומטלטלת יכולה להיות חווית המגע עם כאב. אני יודעת זאת מהמסע האישי שלי ומליווי של סיפורים אנושיים של מקרי כאב וחולי קשים וקיצוניים. זו הסיבה שחיפשתי דרך שבה נוכל לחוות את מי שהיינו לפני הפצע והכאב. למדתי שאני יכולה לחוות ולפרום את הכאב. מצאתי דרך לבטוח ביכולתו של הגוף להתמלא מחדש ממקום של חסר ולחבר אותו בחזרה לחיוניות. פיתחתי את "דרך אנרגיית החיים".

כאשר הזמינו אותי לעבוד בבית החולים איכילוב רפואה משלימה עם אנשים שהוגדרו כחולים קשים, גיליתי שמשהו בחיבור לאנרגית החיים, במערכת היחסים אתה, השתבש אצלם והתרחש הרבה לפני ההתפרצות של מה שאנחנו קוראים לו מחלה.

כשראיתי את זה שאלתי את עצמי, איך במצב בו הגוף והנפש נמצאים במקום כל כך מדולל ומרוקן מכוח,אפשר בכלל לעבוד ולהתחיל להיפרד מסבל שסוחבים שנים?מאיפה יבואו הכוחות? דימיתי את הגוף והנפש שלנו לבלוני ההליום שהאוויר הוצא מהם והבנתי שבשלב הראשון צריך לייבא בחזרה את החיבור, זה שדרכו תוכל לזרום שוב האנרגיה.

היום ברור לנו שלא ניתן להימנע מהכאבים שהדחקנו, לעיתים לאורך שנים. יחד עם זאת, קשה לנו כל כך לגעת בכאבים הללו. אז מה עושים?

מצאתי שאפשר ללמוד להשיב את החיבור לאנרגיית חיים בריאה. לחוות את זה דרך הגוף, לרפא באמצעותה מקומות תקועים, כואבים, מבלי שזה יכאב יותר. להסכים להרגיש חיים, ואפילו לחוות הנאה מהדרך.

זוהי תפישת עולמי ואתה אני עובדת.

להרגיש בריאות זה לאפשר לעצמנו להתבטא במלוא הממדים והשפות שמצויים בנו–אלה של הגוף, הנפש, המחשבה והרוח – ולחיות עם חיוניות שהתאים בגופנו זקוקים לה כדי לתפקד, לצמוח ולהתמודד טוב יותר מול כאבים, נגיפים, בקטריות ומחלות.

אני מזמינה אתכם ללמוד ביחד את אמנות החיבור מחדש לאנרגיית החיים, לחיוניות. נלמד לתת לדלק הזה לזרום בכל תא בגופינו, ביום יום ובתקופות מאתגרות.