You are currently viewing סדנאות לאירגונים
סדנאות
סדנאות לארגונים

חיוניות היא מקור קבוע ומתחדש להתמודדות עם שחיקה, מתח, לחץ, אי וודאות ושינויים מהירים. לתיעול של אנרגיה של חיוניות יש השפעה, לעיתים גדולה יותר מניהול זמן וממשימות קונקרטיות.

ניתן לפגוש את אנרגיית החיים וללמוד כיצד לתעל אותה לטובתינו במסגרת סדנאות קצרות, למנהלים, לצוותי עבודה, למטפלים, למאמנים ולכל מי שמעוניין להתפתח ולממש את עצמו.

חיבור לחיוניות – סדנת התנסות חוויתית לעובדי ארגונים

 • עובדים עם רמת חיוניות גבוהה – מייצרים מוצרים או שירותים טובים יותר.
 • עובדים שמחוברים למקור הפנימי של החיוניות שלהם – לא מחפשים פתרון חיצוני בכל פעם כשמתעוררת בעיה או נוצר חוסר שקט במקום העבודה.
 • עובדים שמחוברים לחיוניות שלהם – יכולים להגיע באופן מהיר, יעיל ונינוח יותר לעמוד בשינויים, בשחיקה, במתח ובלחץ.

כשמתאפשר חיבור לרוח של סקרנות, יצירתיות והעזה, חווים תחושת רעננות, התחדשות, ושמחה גם במצבים "תקועים" ומתאפשרת תנועה קדימה לפעולה נינוחה ואיכותית יותר.

שנים רבות הייתי בעולם העסקי, בתפקידים בכירים. אני מכירה את ההרגשה של העובדים שנמצאים במרוץ אחר משימות, יעדים והצלחות, ולא עוצרים לרגע כדי למלא את עצמם. מצב זה גורם לתסכול, לייאוש, ועם הזמן מוביל לתקיעות ולחוסר שביעות רצון ממקום העבודה. החלפת העבודה לא תעלים את המצוקה, וגם החלפת עובדים לא תפתור את הארגון מלספק מענה לחוסן של עובדיו ולפתח נגישות למקורות כוח ולכן ישנה חשיבות בחיבור להתמלאות ממקום עמוק אשר מכיר בכך שהמפתח ל– wellbeing  נמצא אצל העובדים. ממש בתוכם.

אני מאמינה שחיים בחוסר חיוניות אינם גזירת גורל, או כורח מציאות שנכפתה. אנחנו חיים בעולם מלא באנרגיית חיים והתאים שלנו מלאים בה. אפשר להכיר, ללמוד, לתרגל את החיבור אליה. לחיות אותה בבית ובעבודה.

מסתמן שנצטרך ללמוד דרך אחרת להתמלא בחיוניות שהיא הדרייב לעשייה מוצלחת שלנו.

המפגש עם מקור החיוניות מחבר עובדים לעצמם ואחד לשני!

הסדנא מבוססת על לימוד מידע ביחס למנגנונים שמפעילים אותנו ותרגול חוויתי המותאם לכל הגילאים

 . בסדנא:

 • נכיר את החיוניות וההשפעה היומיומית שלה על היכולות שלנו
 • נתרגל דרכי חיבור לחידוש הקשר עם אותה חיוניות, אותן ניקח לחיי היום יום.
 • נתנסה בהקשבה לתחושות גוף שמאחוריהן נמצא מידע חבוי, אך משמעותי, על דרך חיינו.
 • אשתף בסיפור האישי שלי ובסיפורים על חיי היום יום ממפגשים עם אנשים בקליניקה שלי.
 • נתנסה בתרגול חוויתי, שאינו מצריך חשיפה אינטימית. כזה שיאפשר אינטראקציה חברתית משמעותית.

פרטים נוספים:

  סדנא מקוצרת – מפגש חוויתי בן 5 שעות.

סדנא מורחבת – 5 מפגשים, בני 4 ש"א המבוססים על העמקה ותרגול החיבור

מספר המשתתפים בין 15-20

היא מתאימה למנהלים ולעובדים

אפשרי גם לשלב עם מפגשי זום


להשקיף על ההרגל – סדנת היכרות עם עצמנו כעובדים

כמה פעמים אמרנו לעצמנו שנפסיק לאחר? שלא ניתן לישיבות להתארך? שנפסיק לברוח לשיטוט ברשתות החברתיות ובאינטרנט? שנסמוך גם על אחרים ו"נשחרר שליטה"? שנעבוד כצוות?

 • לחולל שינוי דפוסים – מתוך היכרות עם החוכמה הפנימית שטמונה בגוף
 • לחדש מאגרי יצירתיות – דרך הקשבה חדשה
 • לעורר יכולות חדשות ומוטיבציה – בתנאים קיימים

                                       זה אפשרי!

            בואו נעצור. נעצור ממש ונתבונן בהרגלים שלנו. האוטומטיים.

כן, אנחנו תופשים עצמנו כאנשים מודעים. כאלה שמכירים את עצמם. מי פחות ומי יותר. בכל זאת אני מזמינה אותנו לעצור. משום שההרגלים האלה נמצאים אצל רובנו כבר במצב אוטומטי. הם שם בחיי היום יום וכמובן בהתנהלות ובעשייה שלנו בעבודה. מתי בפעם האחרונה עצרנו להכיר אותם מחדש ולראות ולהכיר בהשפעה המיידית שיש להם עלינו? על דפוסי התגובה שלנו, ועל מערכות היחסים עם בני המשפחה, החברים ועם עמיתנו בעבודה? כמה פעמים כבר ניסינו להיפטר מהם? ועדיין הם שם.

                  מדוע הקשבה ייחודית לאוטומטים שלנו היא המפתח לשינוי?

ההרגלים וההתניות האוטומטיים שלנו במקום העבודה, שם אנחנו מבלים שעות ארוכות מתוך היממה, מהווים לעיתים תכופות מעצור בלתי נראה ומונעים מאתנו את היכולת להסתכל על המציאות מנקודת מבט חדשה: היכולת לראות את חלקי המציאות שמהם אפשר ליצור, לדמיין, לנוע – להיות יצירתיים ופתוחים להזדמנויות ורעיונות חדשים. 

גם כשאנחנו מכירים באותם הרגלים, כנראה שנעדיף לדלג ולעקוף את מה שמעכב בעדנו. כשזה לא מצליח, אנחנו חוזרים לאותה התנהלות שלעיתים אינה מטיבה אתנו. יתכן שהיא גם עוצרת את יכולתנו לקדם את מה שבאחריותנו, בגלל אותו הרגל אוטומטי.

מה קורה בסדנה?

 • הסדנא מבוסס על למידה והרחבת המודעות הפנימית, זיהוי של הרגלים ודפוסי פעילות חוזרים ותרגול דרכים לביסוס התמודדות איתם.
 • ההתרחשות בסדנה זו מתרגלת הקשבה. לא נילחם בהרגלים. לא ננסה לשנות אותם "בכוח". במקום זאת נפנה את ההקשבה אל תחושות הגוף. נקשיב למקום בו קשה להרגל לעצור ולהפסיק. ההקשבה הזו תאפשר לנו להניח הפעם לסיפור שנמצא בתודעה שלנו. נגיע למצב של תנועה חדשה. זהו מצב תודעה רחב וחדש שפותח את הדלת להבנה אחר והתנהלות חדשה.
 • אשתף בסיפור האישי שלי ובתאורי מקרים מתוך הקליניקה שלי
 • נתנסה בתרגול חוויתי, שאינו מצריך חשיפה אינטימית. כזה שיאפשר אינטראקציה חברתית משמעותית.

 

 למי מיועדות הסדנאות

למנהלים ולעובדים המעוניינים להביא רוח רעננה למקום העבודה. רוח שתאפשר לעובדים לבטא את עצמם ולברוא תנועה מיטיבה

לעובדים בארגונים ובחברות בעיתות משמבר ובתקופות שבהן מעוניינים ליצור צמיחה שינוי במוטיבציות, באיכות חיי העובדים ובשימורם.

לגופים ולמוסדות שמקדמים בריאות ואיכות חיים

הסדנא תותאם לצרכי הארגון. היא מתאים ליום העשרה, הדרכה מקצועית, או הרצאות אורח באירועים שונים.

קצת עלי:

 ההיכרות שלי עם אנרגית החיים, מתוך ניסיון של שנות עבודה רבות בקליניקה הפרטית ובבית החולים, לימדה אותי שאנרגיית החיים נמצאת תמיד בתוכנו ובסביבתנו. זה רק החיבור שהתרופף. החדשות הטובות הן, שהוא בר תיקון. שאפשר להניע אותו ולחוות חיוניות מחדש.

הדבר שמניע אותי הוא לעורר שינוי ולהרחיב את המודעות כדי לחיות טוב יותר, לעסוק בעשייה שמקדמת אותנו ואת החברה בה אנו נמצאים. עוד בהיותי דוברת של מוסד אקדמי יזמתי, הפקתי וניהלתי צוות חוקרים שהביא לעולם דו"ח חברתי – דו"ח אונו. בהמשך עבדתי במשך כ-5 שנים במרכז לרפואה אינטגרטיבית בבית החולים איכילוב, שם כמו בקליניקה הפרטית שלי הקיימת למעלה מעשור אני מפתחת ומיישמת את הגישה של  "דרך אנרגיית החיים". זוהי דרך חדשה ליצירת התפתחות, הגשמה והנאה, אשר להם קשר ישיר לבריאות ולאיכות חיים מיטבית.

אני מלמדת ומעבירה בגישה זו סדנאות וקורסים לאנשי מקצוע מעולם הרפואה ולקהל הרחב בארץ ובעולם . אני בוגרת לימודי תואר ראשון בספרות ובמדעי הרוח באונ' תל אביב, התמחות בפסיכולוגיה ובלימודים מוסמכת מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות  בניו יורק, בוגרת לימודי סומטיק אקספיראנס, חוכמת הרפואה האינדיאנית  וידע שצוברת במסע האישי שלי.