You are currently viewing מה אני בעצם עושה?
אודות אירית טסל - מה אני עושה
אז מה את בעצם עושה?

חיינו מתנהלים בעולם תוך כדי תנועה מתמדת של צמיחה, התפתחות, עצירה והתפרקות. זו דרכו של הטבע. זוהי אנרגיית  החיים שמצויה בעולם, שאנחנו  חלק בלתי נפרד ממנו, אנרגיה שהביטוי שלה הוא בחיוניות. 

אנרגית החיים היא מצב קיים של זרימה. כל הזמן. כאשר  תא מתמלא באנרגיית חיים הוא יכול לתפקד טוב יותר כשעליו לעמוד בפני היום יום – העשייה, ההחלטות, הבחירות ואפילו בפני התקפות של וירוסים, חיידקים, ומחלות. לאנרגיה זו השפעה  עצומה על חיינו, על הנראות שלנו ועל היכולת לחיות ב"גיל ללא גיל". 

רובנו, לפחות באופן מודע, שואפים לחיות חיים של אהבה ללא תנאי, שמחה סקרנות, תשוקה, יצירתיות והעזה שתאפשר לאנרגית החיים שלנו לבוא לידי ביטוי במלואה.

האמנם? נראה שלעיתים קרובות אנחנו מוצאים עצמנו בפעלתנות יתר שמגיעה כי אנחנו רוצים להשקיט ולהרגיע אי שקט פנימי שאיננו מאפשר חיבור נכון, טוב ובר קיימא. 

הגורם לכך הוא איכות החיבור לאנרגיית החיים. לפעמים מציאות חיים כואבת בעבר או בהווה משפיעה על החיבור שלנו לאנרגיית החיים ולא תמיד אנו מודעים לכך שהחיבור התרופף, נחלש או אפילו התנתק. חיבור שהתנתק גורם לכך שאנחנו נמצאים בהימנעות, או בעשיית יתר שגורמים להיסח הדעת ועלולים להטעות אותנו עם תחושה של מעין רגיעה. אלא שזוהי בדרך כלל תחושה זמנית – סילקנו את הלא נעים – אבל יחד אתו סילקנו גם את התשוקה לחיות באופן מלא. כשזה קורה, נותרים רק הסימנים של מצוקות וכאבי גוף ונפש המעידים על הכשל בחיבור. לא פשוט לחזור ולהתחבר כשאנחנו בתחושה של בור ענק עם חסר גדול. בנוסף לכך קיים גם החשש מפני התפרקות וחוסר אונים. 

חיוניות אמיתית באה ממקום של שקט ותחושת השלם. היא איננה מתבטאת ברעש או בעודף עשייה, והיא לא צריכה למלא חורים. היא באה מתוך תנועה של התמלאות ומתוך הווייה בטוחה של אני פנימי שיודע את הדרך. חיוניות כזו תמצא ביטוי בנראות שלנו, ביכולת ליזום ולהניע דברים וביכולתנו לקום כאשר אנחנו נופלים, ולהמשיך. חיוניות שנובעת מהחיבור התקין לאנרגית החיים, תאפשר לנו להשמיע את קולנו באופן מדויק. היא תשפיע על הבריאות שלנו ועל איכות חיינו.

דרך אנרגית החיים שלמדתי ופיתחתי במהלך שנות עבודתי באיכילוב רפואה משלימה, מלמדת אותי את תנועת החיבור. היא נולדה והתפתחה מתוך ניסיון מקצועי עשיר שאספתי במפגשים רבים במהלך שנות עבודתי. במהלך השנים הללו נכחתי בקושי העצום להחזיר לאיזון את כל הרבדים שבנו: הפיזי, הרגשי, המחשבתי, והרוחני. בקליניקה שלי נוצרה למעשה מעבדה אנושית בה עזרתי לאנשים שהגיעו עם סימפטומים ברורים של כאבים, מועקות פנימיות, בלבול ותחושת תקיעות, לגשר על הנתק וליצור חיבור מחודש ומאוזן עם אותה אנרגיה ולהחזיר את תחושת החיות למערכות היחסים שלנו עם זוגיות, עבודה, משפחה. 

דרך אנרגית החיים היא מערכת יחסים המכוונת לריפוי הנקודות בהן ארע שבר, ויוצרת מקום בטוח כדי שהאיחוי יתאפשר. המהלך מאפשר למערכת העצבים לנוע ממצב של דריכות כרונית למקום של שקט, ולרפא את המבט על העבר באמצעות ההווה. 

הדרך נלמדת תוך תרגול חווית יצירה חדשה של אנרגיה בריאה שבוראת איזון. נרכשים בה כלים שמניעים את המעבר ממקום של חסר וקושי  למילוי באיכויות ריפוי. אלה מאפשרות עבודת איחוי מפתיעה בעוצמתה, מבלי להכאיב לעצמנו יותר ואפילו.ליהנות מהדרך.    

עבודתי מתבססת על תחושות גוף וחיבור בין גוף, נפש ורוח.

אודות אירית טסל

סדנאות

לימודים