You are currently viewing אודות
אודות אירית טסל
אודותי

שלום, 

נעים להכיר, שמי אירית טסל. אמא, בת זוג, מרצה ומלווה א-נשים במסע התפתחות וריפוי. מתמחה בגישת ההתמקדות – פוקוסינג בארץ ובעולם. הגעתי לפוקוסינג שהפך לדרך חיים כתוצאה ממסע אישי של חיבור ולמידה. למדתי סומטיק אקספיראינס ועוד פרקטיקות של חוכמה עתיקה.

פיתחתי גישה בשם "דרך אנרגיית החיים"-שהיא הבסיס ל"התמקדות בבריאות" – דרך אחרת לאיכות חיים ולבריאות מיטבים.

מסלול חיי עבר דרך לימודי תואר ראשון בספרות ובמדעי הרוח באונ' תל אביב, התמחות בפסיכולוגיה ובלימודים קלאסים. עבודה כדוברת של מוסדות אקדמיים, עמותות וגופים פרטיים.

הרצון לחיות חיים טובים יותר, בסביבה חומלת, אנושית וסובלנית, הביא אותי במסגרת תפקידי כדוברת הקריה האקדמית "אונו" ליזום דוח חברתי "דוח אונו" שהוביל לשיח חברתי בהכרה הנדרשת בהדרת אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, והוא מבטא חלק נכבד בתפישת עולמי.

כשהסכמתי ללכת בעקבות ליבי, פניתי למה שתמיד ריתק אותי – לעבודת התיקון והריפוי. אני מוסמכת מטעם המכון הבינ"ל להתמקדות בניו יורק ובוגרת לימודי סומטיק אקספיריאנס . אני לומדת את חכמת הרפואה האינדיאנית, מטפלת למעלה מעשור, וממשיכה לחקור וללמוד את טיב החיבור למקום החי בתוכנו – לאנרגיית החיים שמצויה בנו ולהשפעתה על בריאותינו ואיכות חיינו. מפתחת את "דרך אנרגיית החיים"

אני פוגשת אנשים בקליניקה שלי בצפון תל אביב ובשיחות זום. במשך כ-5  שנים עבדתי במרכז לרפואה הוליסטית בבית החולים "איכילוב", מלמדת וכן מעבירה סדנאות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע מעולם הרפואה.

את כוחה הפלאי  של אנרגיית החיים הכרתי דווקא מהמקום שבו לא ראיתי אותה.

זה היה מאותם מקומות שבהם אנחנו אומרים לעצמנו "הייתי רוצה להתחיל לעשות משהו עם החיים שלי, להתמלא באנרגיות. הייתי רוצה לשנות. הייתי רוצה משהו אחר. אבל אין לי כוח… "

את המשהו החי בתוכי אני מכירה מגיל צעיר. זו מן רוח חיה שמחברת אותי למקום הכי פנימי. הרוח שיודעת להיות עם מה שעדיין מעורפל ולא ברור, מקום שעוד אין לו מילים ומושגים.  

העוצמות שלה גרמו לי להכיר אנשים חדשים ומקומות רחוקים. הן אפשרו לעזוב את מה שנראה בטוח, ולפעמים אף להגיע לקצה. ליפול. לכאוב ולסמוך עליה שהיא תרים אותי מחדש.   

אני מאמינה שבאמצעות החוויה, נגיע לאיזון בין גוף, נפש, מוח ורוח ונחייה את החיבור לכוחות צמיחה וחסד שמצויים בעולם שבו אנו חיים.  

אז מה בעצם אני עושה?

אני מקשיבה ומהדהדת סיפורי חיים של אנשים שאני פוגשת. שומעת עם "אוזן נקייה". שמה בצד תאוריות, הגדרות, השוואות. תוך שאני מקשיבה להם אני מקשיבה למה שסיפורם מהדהד בתוכי. אני יוצרת מרחב שיהיה להם נעים להיות בו, להיזכר ולפגוש את ה"אני" שלהם. מסייעת לזכור את האנרגיה החיה שבתוכם, לחוות אותה, ולהיווכח עד כמה הדלק הזה עושה פלאים. 

אני נמצאת איתם בחזרה ל"מקום שלהם", מקום שמרגיש בית, שממנו אפשר לצאת ולחזור, והוא המקום הבטוח שלהם. 

עצם חווית ההיזכרות יוצרת את השינוי והתנועה קדימה. ההתמלאות שמורגשת בגוף ובנפש נותנת כוחות ריפוי ומקום לחלקים הלא ייצוגיים שלנו. היא מאפשרת את הקבלה שלהם ומרפאה פצעים. אני יודעת שרק קבלה כזו יכולה להביא את השינוי ולחבר לרוח, לחוכמה ולריפוי שזמין לכל אחד ואחת.

אני לומדת ללא הפסקה – מחוכמה של אחרים, מחוכמה שטמונה בחיים עצמם, ועובדת עם  התמקדות – Focusing שיצר פרופ' יוג'ין ג'נדלין. גישת ההתמקדות  היא עבורי דרך חיים ואותה אני מבקשת להנחיל הלאה.

אני עובדת גם עם Somatic Experience  שיצר ד"ר פיטר לוין. זוהי גישה שמחקה את הדרך שבה חיות משחררות אנרגיה של טראומה ותחושות קשות, וממשיכות בחיים.

אני נעזרת בידע של חוכמה קדומה ושואבת השראה גדולה מחוכמת הרפואה האינדיאנית. לומדת מהמסע הפרטי שלי, במקביל לאנשי רפואה קונבנציונלית ומדענים אמיצים שסוללים את הדרך להכרה המדעית.

המלצות
הודות לפענוחם של הקולות הפנימיים והגופניים, בתהליך של התבוננות והתמקדות בהם , יכולתי לראות בבהירות תמונה של מצבי באותם ימים ולהתמודד עם השינויים הנדרשים בחיי ועם הכאבים בגב שהיו הסיבה שבגללם התחלתי את התהליך.
משה ג., עו"ד
אירית הפכה לי את החיים. אין דרך לא דרמתית להגיד את זה. היא מצילה חיים. ובאופן עדין, רגיש ונטול אגו שגורם לי להאמין ולדעת שזו בעצם אני שהצלתי את עצמי
נוי פלג, מנהלת פרוייקטים בתחום ההייטק
בגיל 60, הגב שלי התעקם וכאב. שנה וחצי נדדתי בין מטפלים שונים .בדרך שעשיתי עם אירית, . גיליתי שמהר מאד ויתרתי על החלום המקצועי שלי. בתהליך, למדתי להקשיב לעצמי ולתת לחלום לקרות
רחל שני , מפתחת ומלמדת בגישת "גשר לקריאה" לתלמידים עם לקויות למידה
במפגשים עם אירית, חוויתי הכרות עם שיטת טיפול מעמיקה ומפתיעה, אשר הובילה אותי לתובנות ולקבלת החלטות משמעויות ביותר. אירית הובילה את התהליך במקצועיות רבה וגרמה לי לתחושת בטחון ואמונה ביכולותיה מן המפגש הראשון.
נואה, מטפלת באמנות