קליניקת רחוב

בשוק לוינסקי שהוא מהמקומות האהובים עלי ביותר, מין ערוב של ריחות וצבעים וקולות וחנויות סידקית כאלו שכמעט ולא רואים ..לצד נגיעות של מקומות חדשים שנפתחו.  

 המון ידע מסתובב שם ותמיד אני לומדת משהוא מהמוכרים שמביאים מתרבות רחוקות וממקומות שונים מהמוכר לי.

ובפינת אחת הרחובות שוכנת חנות מקסימה מהסנוניות הצעירות שקמו בשוק,  ויש בה גם המון דברים שמושכים את העין, והריח והאוזן. כמו: שמן זית משובח, ממרחים שעושים חשק לפתוח את המכסה וללקק עם האצבע, צמחי מרפא באבקה ובתפזורת, ואשה אחת שיודעת על הריפוי שיש בגרגרים ובשורשים והחנות שלה היא מעין קליניקת רחוב.

אני אוהבת לבוא לשם,  תמיד סקרנית, בודקת, מריחה, נוגעת, שואלת ובעיקר מביטה  בעניין במתרחש. והתנועה שם ערה, אנשים מבקשים מזור לכאב, לתחלואים, מחפשים את תרופת הקסם

מחפשים ריפוי. בתרופות שמגיש הטבע.

לטבע מגוון רחב של אוצרות ריפוי, כמו הושט היד וגע בם, אולם תרופת הקסם ככל שתהיה לא שלמה מבלי שנחפש את הריפוי בתוכנו. מבלי שנוכל להגיע למשמעות הנסתרת שמתחת למכאוב, ולפצע שמאחוריו. למכאוב שלרוב הודחק כל כך עמוק, שלא תמיד יודעים שהוא קיים ורק הביטוי החיצוני שלו בגוף מדבר אותו

כאבי נפש – רגשות שהודחקו, זיכרונות קשים  כאבים של הנשמה שלא נותנים לה מקום, כאבים שעוברים מדור לדור, כאבים שונים ממקורות מגוונים שמחכים שנשמע את הספור שלהם ואז יוכלו לסיים את תפקידם

אפשר להגיע אליהם דרך חוייה בגוף, להגיע לכיווץ שפגש אירוע שגרם לו להיות כזה ואז לאפשר לו להתרחב, זו תחושה מוכרת- אנחת הרווחה שמגיעה באופן ספונטני כשחוזרים להרגיש שהכל בסדר.

ואז ותהליך הצמיחה שכל כך חשוב לתפקוד המערכת החיסונית שלנו ולאיכות חיים מיטבית, יוכל לקרות, כי כשאנחנו נמצאים רק במוד של הגנה על עצמנו, שהוא מוד מכווץ, האנרגיה נשאבת לשם והצמיחה שגם היא חיונית להישרדותנו נבלמת. אמנם יש מצבים שזה זה שומר עלינו, אולם כשאנחנו במוד הזה באופן קבוע, זה מחליש אותנו ואת מערכת החיסון שלנו.

צמיחה חיונית להישרדות לתפקוד תקין של מערכת החיסון והיא מתאפשרת רק כשאנחנו משתחררים ממצב קיומי כיווצי, מפנים אנרגיה לתנועה של צמיחה ואז מתחיל הריפוי.

כל אחד והמסע שלו לשם, כל אחד לומד את אמנות הפרימה וההתחדשות שנכונים לקצב ולאופי שלו, לומדים לגעת במה שכואב, מגיעים לשם רק כשישי מוכנות, כשהבית הפנימי נבנה ויכול לתת לזה מקום, לגלות שמה שאנחנו משקיעים מאמץ ואנרגיה לעקוף אותו, הוא דבר שרק מחכה שניתן לו תנאים לצמוח , ואז אפשר לפרוח. וזה מורגש בפנים ובחוץ, בכל תחום בו אנו מעורבים.

וככה שהטבע בפנים פוגש טבע בחוץ שהכיוון שלו הוא גדילה וצמיחה, אפשר להרגיש פריחה בכל מישורי חיינו.  . 

 

בחודש ינואר ייפתח קורס נוסף כחלק מתוכנית הלימודים של מרכז רפואת הרמב"ם של ד"ר גיל יוסף שחר, פרטים בהמשך.

.וקבוצה אינטימית קטנה של מתמקדים ולמי שמכיר עבודה עם תחושות גוף תיפתח לעבודה, לחקירה, תהליך פנימי – בתוכנית לימודים הבנויה ממודולות. הראשונה תפתח ב- יום  ראשןן ה-24  בנובמבר, בימי ראשון, בשעות אחה"צ בתל אביב, במיקום קרוב לרכבת, לפרטים נוספים, אנא צרו קשר..