למה צבת ים?

צבת-ים

כשבחרתי את הצבה ללוגו שלי, עוד לא ידעתי למה. בהתחלה חיפשתי דימויים שמייצגים תנועה. במאגרי תמונות ראיתי עשרות תמונות שהתאימו יותר לחברת הייטק בתנופה וגם תמונה אחת של צב על גלגלים שמשום מה דיברה אלי. אחר כך החלטתי ששום דבר לא מתאים ונסעתי עם המשפחה לחופשה בקוס ביוון. שם קידמו את פני אילוסטרציות של צב מים על החלונות, לאחר כמה ימים הבחנתי  שזו צבה,  היא ניבטה אלי מקיר המקלחון כל פעם שהתקלחתי.

רגע…מה?  בעלעול בחוברת שמציעה לתיירים מידע על קוס, גיליתי שזה המקום בו נולד היפוקרטס ושם יסד את בית הספר לרפואה, שלאזור בו שוכן המלון מיוחסים סגולות של ריפוי שאותם מסמלים צבי המים. צבת המים גרה בים, אם הייתי יכולה לבחור הייתי רוצה לגור בשכונה שלה, שיש בה בתים ממים ומהחלונות שלהם רואים את הנופים הכי יפים.

אבל למה דווקא צבת ים? שום דבר מהחיים שלי של פעם לא התחבר עם צב, הכל היה הכי לא: הכי לא לאט, הכי לא לנוע בשקט, הכי לא לעצור והכי לא להכיר בתנועה שעולה כשנותנים לה תשומת לב. אבל צבת המים משכה אותי ועדיין לא הבנתי למה, פתאום גיליתי שהיא בתנועה מתמדת, שהיא עוצרת כדי להמשיך לנוע.

נמשכתי אליה כמו לגישת התמקדות שקראה לי ואפילו לא ידעתי למה אני הולכת אחריה, שהכניסה אותי בצעדים מיקרו זעירים לעולם שהיה כל כך זר עבורי, הושיטה לי יד כשהאטתי, הוכיחה  למשהו בי שממהר, שמגיעים רחוק יותר אם עוצרים ומסתכלים. שלתה אוצרות מתוכי כשהקשבתי למקומות כואבים, עזרה לי להסתכל במקומות המודחקים שלא אהבתי, אפשרה את המרחב המוגן במקומות שהכי פחדתי, נתנה משמעות למה שעדיין לא הבנתי, הראתה לי שאפשר….וזה אפילו קורה.

הצבה שאיתי כמו ההתמקדות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלי, הן  לוקחות אותי לדרך ושומרות על הכיוון.