במהלך חיינו אנו נוטים לחשוב כאילו השליטה היא תמיד בידינו והמציאות היא תמונת מצב רציונלית מבוססת על תהליכים שקל וניתן  לנבא. התיאוריה הזו נכונה עד לרגע אחד בו מלמדים אותך החיים צניעות מהי וקולות שלא ידעת על קיומם מופיעים בחייך.

פתאום, בלי תכנון מוקדם, אתה לומד כי הגוף וכאביו הם שותפים שווה זכויות לתכנון שלך על מהלכי חייך. זו משימה לא פשוטה להבין ולהפנים שאם עד כה היו החיים שתכננת לעצמך מבוססים על תהליכים, הישגים ותוצאות שהתפתית לחשוב שיש לך שליטה עליהם ולפתע זה לא כך. פתאום משום מקום, מופיעים תחושות גופניות לא מתוכננות ומספרות סיפור חשוב לא פחות שיש להתחשב בו ומערערות את עולמך.

עבורי שפת הגוף הזו, סימניו וכאביו היו לשפה מפתיעה, לא ברורה ולעיתים גם מייסרת. לא תכננתי להתחשב עד כדי כך בגופי  וחשבתי שדי בסדר יום בריא, ספורטיבי, תזונה נכונה ושמן זית,  די בכל אלה אמרתי לעצמי, כדי לסגור את הפינה הזו של הגוף צרכיו ושפתו. כשהתפרצו בי באחת, באופן מפתיע כאביו הלא מתוכננים של הגוף הייתי נבוך, מבולבל וחרד.

הודות לתהליך התמקדות מקצועי, מתחשב  ובעיקר קשוב למה שעלה מנבכי הגוף והנפש אותו ערכתי עם אירית טסל למדתי פרק חשוב על מכלול חיינו. אירית הצליחה להנביט מתוך מקומות שלא הכרתי אצלי,  התבוננות עמוקה על תהליכים ושינויים שעברו עלי  שיש להם שפה, שפה של נפש ושפה של גוף.

אודות לפענוחם של הקולות הפנימיים והגופניים,  בתהליך של  התבוננות והתמקדות יכולתי לראות בבהירות תמונה של מצבי באותם ימים ולהתמודד עם השינויים הנדרשים בחיי ועם הכאבים הלא מתוכננים. שפת ההתמקדות כפי שהטיבה אירית להוביל עבורי ומתוכי נתנה בידיי כלים להיות שלם יותר עם שינויים פנימיים וגופניים שהם חלק ממהותנו וממסע החיים שלנו  כבני אדם חיים ויוצרים.