#אנרגיית חיים שלי

אנרגיית חיים זקוקה לקשר, לאותו תדר חמקמק שאין לו גוף, צורה, או פנים, מה שכן יש לו צבע, כזה שצובע את החיים שלנו ויש לו נראות מבפנים ומבחוץ, אותו תדר של אהבה, יצירתיות, סקרנות, העזה, משמעות המחבר אותנו למנוע הפנימי שבתוכנו.

כשהוא זורם אפשר לראות איך הצבע מתפשט לפנים, לתנועה, לחיוניות, ליצירתיות, להעזה, למקומות רחוקים, לחגיגת הורמונים מתפרצת, להתמלאות באוקסיטוצין הורמון האהבה..

תדר מופלא ונחשק ומה הפלא שכולנו רוצים קשר עימו,  ומתאכזבים, מרגישים וכואבים את חסרונו. 

ההפתעה היא שאפשר להחזיר אותו, והאמת שהוא מחכה לזה. הוא תלוי בנו כמו שאנחנו תלויים בו, ואפשר לפתח קשר איתו, באותה תשומת לב שאנחנו לומדים ומפתחים קשר עם בני זוג, ילדים, חברים, קולגות

והכי חשוב בקשר הזה, להכיר בצורך של אנרגיית החיים שנסכים ונאפשר לה את התנאים כדי שתוכל לזרום. להסכים להתמלא. .

אני פוגשת הרבה אנשים, יש מבניהם, מטפלים, ששואלים אותי:  איך עושים את זה? איך מתמלאים כשנמצאים עמוק בבור? האם זה בכלל אפשרי?

ואני אומרת, כן זה אפשרי, תסמכו עליה, היא יודעת איך להגיע, אבל היא זקוקה מכם לאישור ולמרחב מתאים, כדי לחזור, בעיקר בימים שחושך בחוץ ונדמה שהשמש לעולם לא תזרח.

הידיעה שבי שהיא שם ומחכה לאות ממני לזרום, הייתה גם בסוף שבוע שעבר, בסופו של שבוע "לא משהוא"

זה לא היה פשוט כי כמות ה"צריך" גברה, והביקורת הפנימית הפילה אותי לארץ, כשהגיעה  הזדמנות להתמלא, לעזוב את ערמת ה” to do- ולנסוע לטיול ברמת הגולן עם מי שממלאים את ליבי ומפריחים את נשמתי. וגם לנשום זרימה של טבע.

המאבק בפנים, לא היה פשוט, כי בפנים השתולל הקול שאמר "זה לא בסדר" מה שעזר לי להחליט זו  הידיעה שהקשר שלי עם אנרגיית החיים הוא משמעותי עבורי.

הסכמתי לה, לקחתי אותה בתוך דרך מתפתלת בין כפרים דרוזיים "טוסקנה הדרוזית" בין מטעי עצים ערומים של דובדבנים, בינות פיסת שלג שנותרה על האדמה, כשהלבן לבן של החרמון מלווה לכל אורך הדרך. כבר אז הרגשתי שהיא חוזרת לזרום וככה כמו שאומר ד"ר סוס "אם יוצאים מגלים מקוצות נפלאים"  התגלתה לנו פנינה קולינרית בכפר בוקתא של אשה דרוזית, מרשימה, יזמית שהרשתה לעצמה לחלום, עם הרבה ניצוץ בעיניים. לגלות את בנה שעזר ומילצר, רופא המתמחה בפסיכיאטריה, לגלות שאנחנו חולקים תפיסת עולם משותפת, שהגוף, הנפש, הרוח בלתי נפרדים ,שריפוי חייב לקחת את זה בחשבון, לשמוע על החלום שלו, לחלום ביחד על משהוא משותף, להרגיש את האש שמתפשטת בתוכי.

להתמלא, לחזור לעצמי, ולהוקיר תודה על שהרשיתי לה להתמלא, להודות לה על המתנות שהיא מביאה

בצילום:  צבעים של טבע, על המפגש : לפגוש הורמון אהבה https://lp.vp4.me/kz4h

המסעדה המופלאה בבוקתא: נסיבה סמארה