הבריאות שלנו אינה דבר מובן מאליו. כבר במאה ה 15, הרמב"ם שהיה רופא ופילוסוף, דיבר על שלושת המרכיבים החיוניים לשמירה על בריאותנו: תזונה, תנועה וחוסן רגשי.
לאנשים ולמטפלים המעוניינים ללמוד דרך להחזיר ולשמור על תחושת חיות ובריאות מיועד הקורס "התמקדות בבריאות" שפותח לאחר שנות ניסיון רבות בעבודה עם חולים ומבריאים בבית החולים "איכילוב" ובקליניקה הפרטית.

התמקדות בבריאות היא לא רק שמירה על אורח חיים שיש בו הקפדה על מותר או אסור, מה נכון לאכול, איזה תוספים לקחת, מכון כושר או הליכה בפארק?

התמקדות בבריאות היא היכולת להימנע מויתור שמוליך לפספוס ולהחמצה, למצוא את הנתיב שמאפשר למשהוא החי בתוכנו לצאת החוצה, את אותו משהו שמוליד סקרנות, שמחה, יצירתיות, העזה, משמעות. כל חומרי הגלם שבלעדיהם יש קמילה והתכווצות והם מתבטאים במצוקה פיזית ורגשית.

בריאות היא רבת מימדית וערוצים והיא נוגעת בכל אחד מאיתנו באופן שמתאים לו, גם עולם הרפואה הממסדי כבר מדבר על רפואה מותאמת אישית. לכל אחד ואחת ערוצים ייחודים להזין את בריאותם, אלא שבדרך פוגשים שומרים מבפנים ומבחוץ שחרדים מהשינוי. ולפעמים חסר האומץ, או שהויתור כבר מושרש עמוק מכדי להמשיך להגיע לשם.

לאחרונה ליוויתי לדרכה האחרונה, אשה צעירה ומיוחדת שלצערי נפלה חלל מוקדם מדי בשדה הכימותרפיה, הדרך שעשינו ביחד אפשרה לה לחזור, אמנם לזמן קצר, לראשונה בחייה למשהוא החי בתוכו שקברה במרוצת השנים.

בטקס הפרידה ממנה, נוסף על הכאב והצער היה לי קשה לשמוע הספדים שהיללו את יכולתה לשים עצמה בצד. כאילו ראוי להדיר את עצמך מעצמך, אני פוגשת את זה הרבה…וזה עצוב

בקורס התמקדות בבריאות נחקור ונפתח את הערוצים השונים שעושים אותנו ואת האנשים שעוברים איתנו תהליך לחיים יותר. נחזיר להם משהו שאיבדו, כדברי הרמב"ם שאמר שכשם שאנו מחזירים לשכן אבידה שמצאנו, עלינו להחזיר לו את בריאותו.

אנשים בתהליך ההתמקדות בבריאות  מתרגלים הקשבה פנימית, מגלים דברים חדשים על עצמם ומשתחררים מדפוסים שכבר אינם מתאימים להם. בתהליך ההתמקדות אני מזמינה אנשים להפנות תשומת לב לגוף בדרך שונה. אני מזמינה את המתמקד להתחבר לגוף באופן אמפתי, להבין את המשמעות הרגשית של התחושות הגופניות מבלי להיות מוצף על ידן. התהליך מסייע במניעת מחלות, הפחתת מתח וחרדות, שליטה בכאב, והחזרת אנרגיית החיים של שמחה, יצירתיות, אופטימיות וסקרנות.

ה"מוטו" שלי הוא: מתחת לכאב טמון אוצר ואם יש לכם רצון וסקרנות נגיע יחד אליו.

לפרטים על הקורס לחצו כאן