מה חבוי מאחורי תחושות? כיצד הן יכולות להוביל לידע פנימי שמאפשר תחושת חיות, בהירות, פרידה מדפוסים מעכבים וחיבור למצפן הפנימי. כל אותם דברים שמשפיעים על בריאותינו הפיזית והרגשית ולwellness
הקורס הקרוב נפתח ביום שלישי ה-2 בינואר, 2018, בתל אביב.

על קורס פוקוסינג התמקדות בבריאות

פוקוסינג

"פוקוסינג" מבוסס על הקשבה ל"תחושות מורגשות" (Felt Sense) אלו התחושות הגופניות שדרכן אנו חווים ו"מחזיקים" קשיים, מצבי חיים, התלבטויות וקונפליקטים. תחושות אלו מכילות ידע על בעיה וגם את הידע להתרתה.

הפוקוסינג פותח בשנות ה-60 ע"י הפסיכולוג-פילוסוף האמריקאי יוג'ין גנדלין מאוניברסיטת שיקאגו, והוא למעשה דרך חיים שמחזירה לנו את היכולת הטבעית להקשיב לעצמנו, לדלות ידע מהחוכמה שבפנים ולחיות עפ"י המצפן הפנימי.

התמקדות בבריאות

רובנו משתדלים לשמור על אורח חיים בריא עם הקפדה על תזונה נכונה, ספורט ותנועה, תוספי מזון, מכון כושר, הליכה בפארק. ובכל זאת משהו משתבש… לא תקין. כואב לנו פה ושם, לאחד בגוף ולאחר בנפש.

מה קורה? קורה, שיש כאן עוד משהו….שגם הוא מבקש התייחסות

ה"משהו" הזה – ש"התמקדות בבריאות" נוגעת בו, הוא הדבר החי בתוכנו- תחושת החיות שכאשר מעצימים אותה חוזרים: הסקרנות, השמחה, היצירתיות, ההעזה.

זו המשמעות של "התמקדות בבריאות" שמשפיעה על כל תחומי חיינו, זו הדרך איך להעצים את ה"משהו" הזה – כל אותן תכונות נפלאות שחבויות בתוכנו, שויתור עליהן מוליך לפספוס, להחמצה לתסכול ובהמשך לקמילה ולהתכווצות שמתבטאים במצוקה פיזית ורגשית.

בלידה, כשאנחנו נפרדים מחוט הטבור המזין, מתחיל להיבנות חוט חיים חדש שמכין אותנו לעצמאות, צמיחה ויצירה, ובמקביל נבנה מנגנון הגנה שנועד לשמור עלינו.

ואז? כשהחיים מפגישים אותנו עם אכזבות, כשלונות, כאבי לב, אמונות שאת חלקן קיבלנו בירושה – נוצרים קשרים מעכבים בחוט החיים החדש ולכן אנו עסוקים יותר בהגנה, בדריכות, בהימנעות שגורמים לירידה בתחושת החיות.

למה קורס "פוקוסינג -התמקדות בריאות" ?

הקורס מקנה מיומנות קורס בסיסי בפוקוסינג ובנוסף מלמד אותנו איך להמשיך לצמוח דווקא מאותם קשרים מעכבים בחוט החיים שגורמים לירידה בתחושת החיות.

זו מיומנות טבעית שכולם יכולים ללמוד לחזור אליה, ללא מאמץ או היצמדות ל"תפריט". באמצעות הקשבה ייחודית שמתירה "פלונטרים", נוצר החיבור בין תחושות, חוויות ומשמעויות. ערוצי אנרגיית חיות נפתחים ואז מתרחש שינוי ללא מאמץ. זו ההקשבה הייחודית שמאפשרת לנו לקבל ולהבין את האיתותים הפנימיים שלנו.

הקורס משלב לימוד ועבודה על נושאים אישיים. הלימודים מוכרים ע"י המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק ומאפשרים המשך לימודים מתקדם.

קצת עלי…

אחרי שנים רבות בתפקידי ניהול ופיתוח בתחום התקשורתי-חברתי, ב-8 שנים האחרונות אני עוסקת בתהליכים המחברים פנים וחוץ המעודדים את "המשהו החי בפנים" לבוא לידי ביטוי ביומיום. זה מורגש בתחושת חיות התורמת לבריאות הפיזית והרגשית, לWellbeing ."התמקדות בבריאות", אותה פיתחתי, משלבת פוקוסינג, סומטיק אקספריאנס, גישות שמאניות.

ליווי תהליכים אישיים בקליניקה פרטית, עם ניסיון של 5 שנות עבודה במרכז לרפואה אינטגרטיבית לחולים אונקולוגים בבית החולים איכילוב, מעבירה הרצאות לעמותות חולים, ולסגל רפואי. מוסמכת מטעם המכון הבינלאומי להתמקדות בניו יורק

פרטים נוספים:

הקורס הבא ייפתח ב-2.1.18 כולל 18 מפגשים (96 שעות אקדמיות) בימי ג' בין השעות  10-14 בקבוצה אינטימית בצפון תל אביב, קרוב לתחנת רכבת.

לפרטים נוספים ולקביעת פגישה אישית במייל:tesselirit@gmail.co.il. ובטלפון 054-4902190

 

 

הרצאות לארגונים ועמותת על גישת ההתמקדות.   focusing –

ההרצאה הינה חוויתית בעיקרה בשילוב רקע תיאורטי.

ניתן להזמין מפגש או סדרת מפגשים.

 

כמו כן מתקיימת סדנת "ניקוי עומסים" – סדנאות למנהלים ולעובדים

 

מטרת סדנאות ניקוי עומסים

 • לאתר את הסיבות – המודעות ובעיקר הלא מודעות, לעומסים בעבודה.
 • ללמוד גישה שהיא דרך חיים במטרה להקל על העומס בכל התחומים.
 • לימוד ותרגול כלים להתמודדות עם עומס בשל לחץ, שחיקה ושגרת עבודה תובענית.
 • לימוד ותרגול כלים מגוונים במטרה להקל על תחושות פיזיות הנובעות מהעומס.

 

הישגי הסדנאות

 • שיפור תחושת ה WELLBEING של העובדים והמנהלים לאחר השחרור מעומס.
 • העובדים מקשיבים יותר, אמפטיים, אדיבים ומסבירי פנים.
 • הסדנה תורמת לחיזוק החוסן הנפשי.
 • העובדים מרוצים ויעילים יותר.

 

נושאי סדנאות ניקוי עומסים:

 • הקשבה לעצמי בדרך חדשה שלא הכרתי ולא חוויתי עד היום.
 • תרגול הקשבה לתחושות לא נעימות כגון ביקורת, תחושת אשם, פחד, תסכול והתמרה שלהן.
 • כלים לתרגול הקשבה שונה ולא שיפוטית כלפי האחר.
 • לימוד ותרגול של יצירת "מרחב פנימי" אישי, נקי מרעשים, המאפשר לתפקד ביעילות מתוך שקט פנימי ושיקול דעת.
 • נלמד ונתרגל תחושות של wellbeing אותן נוכל להמשיך לחוות ביומיום.

 

פרטים נוספים על הסדנאות:

לבחירה: סדנה חד פעמית או סדנה הכוללת 5 מפגשים או סדנה הכוללת 10 מפגשים

הסדנאות מיועדות לעד 20 משתתפים, משך כל מפגש 2.5 שעות